Hineni, hier ben ik

 

40 dagen onderweg met Jesaja 

Hineni, Hier ben ik. Het zijn woorden van de profeet van Jesaja. We gaan 40 dagen met hem op pad. Elke dag biedt een overdenking uit het boek Jesaja, vergezeld van een kort Hineni-gebed dat helpt om de woorden van de profeet ook jouw gebed te maken. Je leest, overdenkt en laat je raken door een God die zich niet afwendt, maar zich juist laat vinden in de duisternis. Een God die wegen baant waar mensen alleen puin zien.

Dagboek met:

• Prachtige illustraties van Marjolein Hund
• 40 overdenkingen uit het boek Jesaja
• 40 Hineni-gebeden
• Woordstudies
• Vragen voor groepsbespreking

Kaarten verkrijgbaar met illustraties uit het Hineni boek!

De boeken Heden, een tuin vol vreugde & Hineni

Heden, een tuin vol vreugde & Hineni,
zijn met elkaar verbonden

Heb jij genoten van het Hineni boek? En metname de illustraties? Dan is Heden, een tuin vol vreugde ook zeker aan te raden. De illustraties van Hineni vinden hun oorsprong namelijk in het Heden.

De 10 illustraties uit Hineni én nog veel meer beelden en kunst, zijn te vinden in het Heden boek: een poëtische getuigenis over hoop in de gebrokenheid. 

Inkijkje in het boek

Recensie door Puul Jael 

Door Minke van de website Puur Jael
https://puurjael.nl/hineni-hier-ben-ik-40-dagen-onderweg-met-jesaja/

Dacht jij bij het dagboek Hineni ook even aan een dagboek voor de lijdenstijd (of 40 dagentijd voor Pasen)? Ik moet eerlijk bekennen dat ik daar wel aan dacht. Maar dat is het niet. Of eigenlijk, dat kan natuurlijk wel maar je kan het dagboek op elk willekeurig moment in het jaar lezen. Er zijn een aantal dingen aan het dagboek wat ik zelf heel gaaf vind en ik deel dit graag met je...

40 dagen onderweg met Jesaja

Heb jij het boek Jesaja wel eens gelezen? Het is een vrij groot boek in de Bijbel en staat in het Oude Testament. Voor mij niet direct stof dat me enthousiast maakt. Met de uitleg in het boek Hineni, hier ben ik wordt ik wel enthousiast. Ik ga het beter begrijpen. Het lijkt bijna alsof ik het zelf kan meemaken, kan voelen. Begrijp je wat ik bedoel? Een voorstelling van hoe het leven daar moet zijn in die tijd. Het boek is een ‘oefening in toewijding, een dagelijks oefenen in overgave, in het opnieuw zeggen: Hier ben ik, Heer’ zoals we op de achterkant kunnen lezen.

Dat is precies hoe ik het ervaar. Ik vind het zelf heel fijn hoe de opbouw van het boek is. Elke dag heb je een nieuwe titel (met dagnummer erbij). Er is een stukje uitleg, een te lezen gedeelte uit de Bijbel, nog wat uitleg en daarna volgt een kort Hineni-gebed. Iets waar ik nog niet bekend mee was. Het helpt je om de woorden van Jesaja je eigen te maken. Om steeds weer te zeggen ‘Hier ben ik, Heer’. Elke dag staat er in het gebed het woord Hineni, op een andere plek maar steeds weer. Maar niet alleen wij zeggen dat we er zijn. Ook God zegt tegen jou en mij ‘Hineni, hier ben Ik’.

Illustraties van Marjolein Hund

Het boek staat vol met illustraties. Hineni, hier ben ik is dan wel een dagboek voor volwassenen, maar de opmaak is echt fantastisch. Zo veel prachtige illustraties van Marjolein die hun weg naar het boek hebben gevonden. Enorm inspirerend en in de prachtige herkenbare stijl van Marjolein. Naast de dagstukjes vind je in het boek af en toe ook een uitleg van een woord: ‘Woordstudie’. Je leest daar over een woord, vind er waar het staat in Jesaja en leest over de betekenis. Op de andere kant staat een prachtige illustratie met een quote uit Jesaja. Het is bijna een koffietafelboek zo mooi vind ik hem. In prachtige roodtinten vormgegeven. Het kijken waard!

Wat vind ik van het boek

Ach, in de voorgaande stukjes heb je wel een beetje kunnen lezen wat ik van het boek vind natuurlijk. Ik ben enorm enthousiast en vind de uitleg van Willemijn heel fijn. Daarnaast geven de illustraties van Marjolein het boek echt iets heel moois. Iets extra’s. Een mooie studie van 40 dagen over de woorden van Hineni, hier ben ik en de andere teksten uit Jesaja. Wat ik ook echt een aanwinst vind is het leeslint in het boek. Zo weet je precies waar je bent gebleven. En de tekst die je leest uit de Bijbel is opgenomen in het boek. Een aparte Bijbel is dus niet nodig.

De teksten uit de Bijbel komen uit de HSV vertaling. Ik vind het zelf mooi om meerdere vertalingen te lezen. Of soms om nog wat extra achtergrond informatie te hebben. Dan kun je heel goed een Studiebijbel of de vrouwenbijbel ernaast gebruiken. Wanneer je de HSV studiebijbel of de Zij Lacht studiebijbel of de vrouwenbijbel gebruikt komt de tekst overeen, maar een Bijbel in gewone taal, Het boek of NBV21 heeft de tekst net weer iets anders weergegeven. Mooi om deze, vaak kleine, verschillen te zien en te lezen.

 

Hineni, hier ben ik

Laat je raken door een God die Zich niet afwendt, maar zich juist laat vinden in de duisternis en tussen de brokstukken van het leven.

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies. 

Copyrighted Image